W ubiegłym miesiącu wprowadziliśmy kolejne rozwiązania zmierzające do uzyskania najwyższej jakości produktów. Dotychczas stosowaną metodę natryskowego nanoszenia oznaczeń (logo klienta) na regenerowanych beczkach, zastąpiliśmy techniką druku serigraficznego.
Na tym nie poprzestajemy. Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku przeprowadziliśmy w naszej firmie zmianę technologii lakierowania w procesie regeneracji 200l beczek stalowych. Wprowadziliśmy nowe ekologiczne farby oraz nowoczesną dwustrefową linię suszarniczą z tunelem chłodzącym. Był to duży krok na drodze do uzyskania najwyższej jakości naszych produktów.
Taka technologia nadruku stosowana jest przez producentów nowych opakowań cylindrycznych, w tym oczywiście producentów beczek
Dzięki tej technologii możemy wykonać praktycznie każdy wzór logotypu. Pozwala nam to sprostaniu oczekiwaniom naszych klientów, oferując opakowania regenerowane, ale o wysokiej jakości i standardzie zbliżonym do nowego produktu. Jednocześnie nie zapominamy o naszej filozofii prowadzenia biznesu, w której ekologia i ochrona środowiska ma olbrzymie znaczenie.
W związku z tym, również w tym projekcie położyliśmy duży nacisk na te aspekty. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy dostawców gwarantujących nam materiały o odpowiedniej charakterystyce i w procesie nanoszenia druku zastosowaliśmy ekologiczne farby nie zawierające PCV i formaldehydów.
Więcej na temat druku serigraficznego
Druk sitowy, sitodruk, serigrafia – technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę.
Wydruk jest tworzony przez przetłaczanie farby na podłoże (ręcznie lub z użyciem pras sitodrukowych). Odpowiednio skonstruowane maszyny sitodrukowe umożliwiają druk także na zakrzywionych (np. cylindrycznych) podłożach. Precyzja i rozdzielczość druku sitowego jest bezpośrednio zależna od gęstości użytej siatki.
Podczas drukowania w maszynie płaskiej farba drukowa jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklą jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże drukowe. W przypadku nadruku na przedmiocie okrągłym, podczas procesu druku rakla stoi w miejscu natomiast przesuwa się sito oraz obraca przedmiot drukowany. Aby uzyskać dokładne przeniesienie obrazu z sita na przedmiot prędkość przesuwu sita oraz prędkość liniowa obracanego przedmiotu muszą być identyczne. W urządzeniach starszej generacji oraz tańszych rozwiązaniach realizowane jest to za pomocą zębatki i koła zębatego natomiast nowocześniejsze urządzenia buduje się z wykorzystaniem serwonapędów, które umożliwiają bardzo dokładną synchronizację prędkości sita i przedmiotu, a do tego zmiana średnicy drukowanego przedmiotu nie pociąga za sobą żadnych zmian mechanicznych
Żródło: Wikipedia